Wakacje Chorwacja

PDF Drukuj

z bogatym programem wycieczkowym

CHORWACJA –( Poreć-Tar) - Półwysep ISTRIA


Chorwacja to jeden z najpiękniejszych krajów rejonu Morza Śródziemnego. Zwana europejską Florydą, Chorwacja to kraj z blisko 6000 km wybrzeża (licząc wzdłuż lądu i wysp) wolnego od betonowej zabudowy, ozdobiony 1185 wyspami i z gorącymi promieniami słońca odbijającymi się w ciepłym morzu.
Ten kraj marzeń otwiera swoje otwiera swoje uroki dla każdego.

Dzięki rozwiniętej infrastrukturze i wspaniałym warunkom klimatycznym, można tu rozkoszować się dowolnym rodzajem wypoczynku: od relaksu na wspaniałych plażach po nurkowanie (jest tu 85 punktów do nurkowania). Oprócz piękna chorwackiego wybrzeża dla aktywnego turysty do odkrycia jest  bogaty świat gór, lasów, jaskiń, rzek i wielkich slawońskich pól.


Położenie geograficzne
Republika Chorwacka znajduje się na Półwyspie Bałkańskim, graniczy z Hercegowiną i Czarnogórą i od południowego  zachodu posiada dostęp do Morza Adriatyckiego. Chorwacja posiada bardzo urozmaicone, wyjątkowe w skali świata wybrzeże - liczne podłużne wyspy są ustawione równolegle do  linii brzegowej,  a ogólna liczba wysp przekracza  liczbę 1800. Chorwacka republika uzyskała niepodległość odłączając się od Jugosławii w 1991 roku. Stolicą kraju jest Zagrzeb, a cały kraj zamieszkuje prawie 4,5 mln ludzi.

Język
Większość posługuje się językiem chorwackim, jest on też językiem urzędowym. Jednak w niektórych gminach język mniejszości narodowej jest uznawany jako drugi urzędowy. Obecnie w Chorwacji są gminy z serbskim, węgierskim, włoskim, czeskim i słowackim.

Klimat

Temperatury

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

średnia temperatura powietrza

18°C

21°C

25°C

24°C

21°C

17°C

12°C

średnia temperaturawody

14°C

17°C

20°C

22°C

23°C

21°C

19°C

ilość godzin słonecznych dziennie

6

8

9

11

10

8

6

Kuchnia
Chorwacka kuchnia jest niezwykle urozmaicona: wpływ na typowe dla części kontynentalnej menu mieli sąsiedzi Węgrzy czy Austriacy oraz napadający te tereny Turcy, natomiast na potrawy uznawane za tradycyjne dla części nadmorskiej - Grecy, Rzymianie i Ilirowie, a później też Francuzi i Włosi.
Dlatego jedzenie chorwackie jest takie zróżnicowane i niezwykłe. Kuchnia chorwacka obfituje w dania mięsne: najczęściej podawanymi jest meso sa žara - mięso z grilla, eevapeiei (paluszki z mielonego mięsa), ražnjiei (szaszłyk), a dostęp do Adriatyku zapewnia dostęp do owoców morza przez cały rok. ponadto, dzięki zróżnicowaniu etnicznemu w wielu gminach można skosztować charakterystycznych potraw.
Zwyczaje
Chorwaci są dość spontaniczni w swoim zachowaniu i bardzo chętnie nawiązują znajomości.  Jako Słowianie są otwarci, życzliwi i chętni do pomocy.
Dobrze traktują Polaków, bez fałszywej grzeczności. Chorwacji mają zwyczaj mówić dość głośno, dlatego nie należy się przejmować taką manierą rozmowy.

Półwysep Istria

Półwysep IstriaIstria, półwysep o kształcie przypominającym serce, jest jedną z najchętniej odwiedzanych krain Chorwacji. Największy chorwacki półwysep jest także najbardziej zróżnicowanym regionem kraju. Mając 3160 km2, oddziela Europę Środkową od Adriatyku, a doskonały klimat - będący pod silnym wpływem Morza Śródziemnego - przyciąga tłumy turystów. Malownicze miasta, leżące zarówno w głębi lądu, jak i na wybrzeżu, noszą ślady dawnych kultur. Oficjalną stolicą regionu jest Pazin, ale tak naprawdę za centrum gospodarczo-kulturalne należy uznać Pulę. Przy okazji jest ona największym miastem półwyspu, zostawiając w tyle inne duże ośrodki - Rovinj, Porec, Umag, Labin, Buje i Buzet. Oddalone od wybrzeża miejscowości pełne zabytków, emanujące specyficznym klimatem, gwarantują Ci niezapomniane wrażenia.

TAR    k/Poreću

Tar - to niewielka miejscowość położona na zachodnim brzegu półwyspu Istria. Miejscowa ludność żyje głównie z turystyki, uprawy oliwek, winorośli i hodowli.
Tar - miejsce znane ze swojego fantastycznego oleju z oliwek i miasteczko rybackie Vabriga. Temu uroczemu miasteczku nie brakuje również zabytków - trzy kościoła z wieżami Saint Martin, św. Antoniego i św. Mihovil. Tar jest doskonałym miejscem do przyjemnego wypoczynku, opalania się na słońcu przy błękitnym morzu.
Leżąc na wysokości 112 m ad poziomem morza i z jednej strony schodząc ku morzu, a z drugiej ku rzece Mirna - otwiera oczom ludzkim rajskie widoki.
Z południowej strony miasta widać miasto Poreč, a od północnej - miasto Novigrad.


Rekreacyjno-wypoczynkowy kompleks „LANTERNA” **

Ośrodek apartamentowy Lanterna położony jest wśród zieleni półwyspu, obok miasta Poreč. Jeżeli planujecie swój wypoczynek spędzić na morzu, kąpiąc się i opalając, wykorzystać oferty rekreacji lub po prostu odpocząć wśród śródziemnomorskiej przyrody - apartamenty Lanterna są idealnym dla Was miejscem!
Dzięki swojej lokalizacji, wśród drzew, z krystaliczną wodą Adriatyku dookoła i pięknymi brzegami, przyciąga do siebie dużą ilość turystów.

Do dyspozycji gości: Apartamenty 1/6 : dla 5 lub 6-osób: salon  z 2 łóżkami + 2 sypialnie 2-osobowe, aneks kuchenny, łazienka, WC, balkon lub taras
Apartamenty 1/4: dla 3 lub 4 osób: sypialnia 2-osobowa, pokój dzienny z  2 miejscami do spania, aneks kuchenna, jadalnia, łazienka, WC, balkon

Wyżywienie:   śniadania i obiadokolacje (kuchnia polska samoobsługowa)

Na terenie kompleksu znajdują się restauracje, kawiarnie, sklepy, stragany  z owocami, warzywami i pamiątkami, poczta, bank, bankomaty, dyskoteki, boiska sportowe, wypożyczalnie sprzętu wodnego. W szczycie sezonu na miejscu organizowane są liczne imprezy kulturalne  i rozrywkowe.


Program wycieczkowy:

 1. Motovun – chorwacki Akropol, Piran – słoweński średniowieczny port.
 2. Limanska Zatoka ( „Chorwacki fiord”),   Rovinj (Stare Miasto), Pula (amfiteatr rzymski)
 3. Poreć (Stare Miasto, bazylika z VI – wieku)
 4. Jaskinia Postojna w Słowenii na trasie dojazdu
Dodatkowo proponujemy fakultatywnie inne wycieczki ( dla grup min. 35 osobowych).
 1. Wenecja: Cena = 35 Euro/os (autokar, pilot, wjazd, tramwaj wodny w jedna stronę)
 2. Chorwackie 3 wyspy: Cres, Mali Lośinj, Krk Cena = 22 Euro/os
(dodatkowo na wstępy do jaskini, amfiteatru oraz innych atrakcji należy posiadać około 40 EURO/os), na miejscu płatna taksa klimatyczna = 8 Euro/os/cały pobyt.

Cena obejmuje:
 • transport autokarem o podwyższonym standardzie
 • 7 noclegów w Chorwacji
 • program wycieczkowy z polskim pilotem
 • opiekę pilota na całą trasę
 • ubezpieczenie PZU Voyager NNW( do 2.000 Euro/os) i KL do 10.000 Euro/os)
Program wyjazdu:

I dzień - wyjazd z kraju w godzinach wieczornych, nocny przejazd do Chorwacji przez Austrię
II dzień – przyjazd do Słowenii – zwiedzanie jaskini Postojnej, dalsza podróż do miejscowości Tar k/Poreću na półwyspie Istria- zakwaterowanie w apartamentach, około godziny 13.00, wypoczynek, nocleg
II - IX dzień -  pobyt w Chorwacji w Centrum Wakacyjnym Lanterna, w trakcie pobytu realizacja wycieczek programowych oraz ewentualnie fakultatywnych.
IX dzień – wykwaterowanie do godz. 10-00,  wyjazd do Polski . możliwość zwiedzania na trasie wybranej atrakcji, dalej nocny przejazd do kraju
X dzień - przyjazd rano do Polski – zakończenie imprezy

Chorwacja - kraj marzeń

 
"RAYTAN TOUR"
ul. Trębacka, 4 lok. 5, 00-074 Warszawa, Polska
tel./fax: +48 (22) 630 97 18, tel. +48 (22) 630 99 18
www.raytantour.com     Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.